Hyundai Genesis

Rating: 5 out of 10.

Hyundai Motor Company jest południowokoreańskim producentem samochodów, motocykli i skuterów. Firma została założona w 1967 roku i jest jednym z największych producentów samochodów na świecie. Hyundai produkuje szeroką gamę samochodów, w tym osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy. Firma ma również swoje marki premium, takie jak Genesis.

Marka Genesis powstała na bazie modelu Hyundai Genesis, który był produkowany przez Hyundai Motor Company od 2008 roku. Samochód ten był oferowany jako luksusowe auto osobowe i był dostępny w wersjach z napędem na tył lub na obie osie.

Jednak w 2015 roku, Hyundai postanowił oddzielić markę Genesis od pozostałych modeli i stworzyć odrębną markę premium, która skupiałaby się na produkcji luksusowych samochodów osobowych. Nowa marka Genesis zaczęła produkować swoje modele pod swoją własną nazwą, choć pozostając w ramach koncernu Hyundai.

Model Hyundai Genesis został zastąpiony przez model G80, który jest obecnie dostępny w ofercie marki Genesis. Linia produktów Genesis aktualnie składa się z następujących modeli: sedanów – G70, G80, G90, oraz SUV’ów – GV60, GV70 i GV80. Wszystkie modele cechują się stylowym i eleganckim wyglądem, wysoką jakością wykonania oraz bogatym wyposażeniem. Genesis oferuje również szeroką gamę silników, w tym hybrydy plug-in i silniki benzynowe.

Firma stawia na dostarczanie wysokiej jakości usług i zadowolenie klienta, dlatego też oferuje program serwisowy o nazwie „Genesis at Home” polegający na dostarczeniu samochodu do klienta na przegląd lub naprawę, a także program rozszerzonej gwarancji „Genesis Assurance”.

Genesis jest jedną z najszybciej rozwijających się marek premium na świecie i cieszy się coraz większym uznaniem w branży motoryzacyjnej i klientów.

Marka Genesis koncentruje się przede wszystkim na rynku północnoamerykańskim. Firma rozpoczęła swoją europejską ekspansję w 2018 roku, ale obecnie oferuje swoje modele tylko w kilku krajach europejskich. Samochody jak na razie nie są dostępne w Polsce w oficjalnej sieci dystrybucji.

W Polsce można natomiast kupić używane samochody Hyundai Genesis sprowadzane z zagranicy przez prywatnych sprzedawców lub przez firmy specjalizujące się w sprzedaży samochodów używanych z importu. Można znaleźć je również na różnych portalach internetowych z ofertami samochodów używanych.

Jeśli chodzi o serwisowanie takiego samochodu, trzeba się liczyć z tym, że naprawy i części mogą być trudniej dostępne i droższe niż dla innych modeli, ponieważ nie ma oficjalnego serwisu Genesis w Polsce.


Zobacz także

Volkswagen T2 Camper „Westfalia”
Aston Martin Cygnet
Porsche Studie „Boxster” Concept Car
Peugeot iOn
Audi Quattro


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

2 odpowiedzi na „Hyundai Genesis”

  1. […] Hyundai Genesis […]

Pozostaw komentarz