Porsche Studie „Boxster” Concept Car

Rating: 7 out of 10.

Porsche to niemiecka marka samochodów sportowych i luksusowych, założona w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Pierwszy model Porsche, znany jako Porsche 64, został zaprojektowany w 1939 roku i był oparty na podwoziu Volkswagen Garbusa.

Od tamtej pory firma Porsche stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów samochodów sportowych na świecie, znana przede wszystkim ze swojego flagowego modelu 911, który zadebiutował w 1964 roku. Poza modelem 911 Porsche oferuje też wiele innych modeli, takich jak Boxster, Cayman, Panamera, Macan i Cayenne.

Obecnie Porsche jest częścią Volkswagen AG i ma siedzibę w Stuttgarcie, w Niemczech. Marka jest rozpoznawalna na całym świecie, a jej samochody są uważane za symbole wyrafinowania i luksusu.

Porsche Boxster, kultowy samochód sportowy, zadebiutował na rynku motoryzacyjnym w 1996 roku. Jednak historia tego modelu sięga lat 90., kiedy to Porsche rozpoczęło projektowanie samochodu, który miałby być tańszą alternatywą dla kultowego modelu 911.

Projekt nowego modelu rozpoczął się w 1993 roku, a jednym z głównych celów było stworzenie samochodu, który łączyłby w sobie najlepsze cechy modeli 356 i 550 Spyder z lat 50. oraz 718 z lat 60. XX wieku. Samochód miał być napędzany przez silnik umieszczony za kabiną pasażerską, który zapewniłby równowagę i doskonałe właściwości jezdne.

Pierwsze prototypy Porsche Boxster zostały zaprezentowane publicznie w 1994 roku, na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Detroit. Samochód zyskał bardzo pozytywne recenzje dzięki swojemu stylowemu wyglądowi i doskonałym właściwościom jezdnym.

Porsche Boxster trafił na rynek w 1996 roku jako nowy model sportowy marki. Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu emocjonującej jazdy, samochód był wyposażony w mocny silnik umieszczony z tyłu, który generował imponującą moc 204 KM. Porsche Boxster szybko zdobył popularność i uznania, a dzięki swojemu wyglądowi i osiągom stał się jednym z najbardziej pożądanych samochodów sportowych na świecie.

W 2005 roku Porsche wprowadziło drugą generację modelu Boxster, która była wyposażona w mocniejsze silniki oraz nowoczesne technologie, takie jak napęd na wszystkie koła i system stabilizacji toru jazdy. Nowy model cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem, a klienci mieli do wyboru wiele wersji, w tym modele z dachem twardym i miękkim.

W 2012 roku Porsche wprowadziło trzecią generację modelu Boxster, która była zaprojektowana od podstaw, aby zapewnić jeszcze lepsze osiągi i właściwości jezdne. Nowy model był wyposażony w silnik o mocy 265 KM i napęd na tylną oś, co pozwalało na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,7 sekundy.

Obecnie Porsche oferuje model Boxster w wersji czwartej generacji, który zadebiutował w 2016 roku. Nowy Boxster jest wyposażony w mocny silnik, który generuje moc 300 KM i pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Model ten został również wyposażony w szereg nowoczesnych technologii, takich jak systemy asystujące kierowcy oraz multimedialny system informacyjno-rozrywkowy.

Porsche Boxster jest również znany ze swojego dachu, który składa się z dwóch paneli i może być zdejmowany i składany w czasie jazdy. Taki design sprawia, że Boxster jest samochodem uniwersalnym, który może być używany jako roadster lub jako coupe.

Od momentu debiutu w 1996 roku, Porsche Boxster zyskał wiele nagród i wyróżnień, w tym tytuł „Najlepszy Samochód Sportowy” magazynu „Car and Driver”. Samochód stał się jednym z najbardziej ikonicznych modeli marki Porsche, obok kultowego 911 i Cayenne SUV.

Dzięki swojemu unikalnemu designowi, doskonałym właściwościom jezdnym i wyjątkowemu doświadczeniu z jazdy, Porsche Boxster stał się marzeniem wielu miłośników samochodów sportowych na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że ten model zawsze będzie cieszył się wielką popularnością wśród miłośników motoryzacji.


Zobacz także

Wielka duma amerykańskiej motoryzacji
Śmigłowiec Mi-2
Honda Integra Type-R
Fiat 500 Topolino
Volvo P1800 – „Święty”

Samochód Porsche Studie „Boxter” Concept Car można było zobaczyć w „DRIVE – Volkswagen Group Forum” – to centrum konferencyjne i wystawiennicze zlokalizowane w Berlinie, Niemcy, które zostało zaprojektowane z myślą o prezentowaniu produktów i technologii grupy Volkswagen. DRIVE – Volkswagen Group Forum zostało otwarte w 2016 roku i od tego czasu stało się miejscem wielu ważnych wydarzeń, takich jak prezentacje nowych modeli samochodów, konferencje prasowe i wystawy. DRIVE – Volkswagen Group Forum znajduje się w dzielnicy Mitte w północnej części Berlina, niedaleko Alexanderplatz i Unter den Linden. Można tam dotrzeć komunikacją miejską, taką jak metro, tramwaj lub autobus.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Porsche Studie „Boxster” Concept Car”

  1. […] Porsche Studie „Boxter” Concept Car […]

Pozostaw komentarz