Lexus LS400

Rating: 5 out of 10.

Lexus to japońska marka samochodów luksusowych, należąca do koncernu Toyota Motor Corporation. Wprowadzona na rynek w 1989 roku, szybko zyskała reputację jako marka oferująca najwyższej jakości samochody, które łączą w sobie elegancki design, wyrafinowane wykończenie i doskonałe osiągi. Marka Lexus zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych i od tamtej pory stała się jednym z liderów rynku samochodów luksusowych w Ameryce Północnej.

Lexus od początku swojego istnienia był projektowany z myślą o kliencie amerykańskim. Kierownictwo koncernu Toyota postanowiło stworzyć samochód, który miał konkurować z największymi markami premium na rynku, takimi jak Mercedes-Benz, BMW i Audi. Aby sprostać oczekiwaniom klientów amerykańskich, inżynierowie Lexusa skupili się na doskonałym wykonaniu, niezawodności, wygodzie i luksusie. W efekcie powstały samochody, które zyskały miano nie tylko pięknie zaprojektowanych, ale również wyjątkowo niezawodnych i trwałych.

Pierwszy model Lexusa, LS 400, zadebiutował na rynku amerykańskim w 1989 roku. To właśnie ten model stał się symbolem dla całej marki i jednym z najlepiej sprzedających się samochodów luksusowych w historii. LS 400 był pionierskim modelem, który ustanowił wysoki standard dla przyszłych modeli Lexusa. Jego niezawodność, luksusowe wykończenie i doskonałe osiągi szybko zdobyły uznanie klientów amerykańskich.

W momencie debiutu, LS 400 był jednym z najlepiej wykonanych i najbardziej niezawodnych samochodów luksusowych na rynku, a jego cena była znacznie niższa niż ceny amerykańskich konkurentów, takich jak Cadillac i Lincoln.

Lexus szybko zyskał uznanie klientów, którzy docenili nie tylko jego niezawodność i wygodę, ale także elegancki design i wysokiej jakości wykończenie. LS 400 oferował wiele luksusowych funkcji, takich jak skórzane siedzenia, system audio premium i klimatyzację dwustrefową, które były standardem dla samochodów tej klasy.

Pomimo początkowych obaw co do jakości i niezawodności japońskich samochodów, amerykańscy klienci szybko przekonali się do marki Lexus i docenili jej wysoką jakość. Lexus stał się jednym z najlepiej sprzedających się marek na rynku samochodów luksusowych w USA, osiągając wyniki lepsze niż konkurencyjne marki amerykańskie.

LS 400 był szczególnie dobrze oceniany przez klientów i krytyków motoryzacyjnych, którzy podkreślali jego niezawodność, wygodę i doskonałe osiągi. W porównaniu z amerykańskimi konkurentami, LS 400 oferował lepszą jakość, bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania i wyższy poziom wykończenia. Dodatkowo, w przeciwieństwie do amerykańskich marek, Lexus oferował nienaganną obsługę posprzedażową, co przyczyniło się do zyskania zaufania klientów.

Wraz z kolejnymi modelami, Lexus kontynuował swoją ekspansję na rynku amerykańskim, oferując coraz bardziej zaawansowane technologicznie i luksusowe samochody. Dzięki swojej doskonałej jakości i niezawodności, marka Lexus stała się jednym z liderów na rynku samochodów luksusowych w Ameryce Północnej i kontynuuje swoją ekspansję na całym świecie.

Podstawowe dane techniczne

Wymiary

  • Długość (mm) – 5005
  • Szerokość (mm) – 1830
  • Wysokość (mm) – 1440
  • Rozstaw osi (mm) – 2815

Masa

  • Masa własna (kg) – 1680

Silnik

  • Pojemność silnika (ccm) – 3969
  • Moc maksymalna (KM) – 264
  • Maksymalny moment obrotowy (Nm) – 365

Osiągi

  • Prędkość maksymalna (km/h) – 250
  • Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h (s) – 7,5
Wartość

Ok. 50 000 zł


Zobacz również

Rolls Royce Silver Cloud

Lancia Delta

Mazda MX-5

Nissan Cube

Peugeot 403 – „Nóż w wodzie”


Samochód można było zobaczyć na wystawie odbywającej się po raz drugi w Warszawie „Ikony Motoryzacji”, na PGE Stadionie Narodowym. Od 6 stycznia do 19 marca 2023 można było podziwiać perełki motoryzacji, które są ważne w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywane i trudno dostępne. Kolekcja ta jest warta przeszło 70 milionów złotych i zawiera takie modele jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentley, jak również Aston Martin. Największymi gwiazdami wystawy są między innymi McLaren P1, Ferrari SF90, Ford GT. W sumie wystawa liczy 70 samochodów i 15 motocykli. To wydarzenie jest nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale dla każdego, kto ceni sobie piękno i technologię.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

Pozostaw komentarz