Nissan Cube

Rating: 4 out of 10.

Nissan Cube był małym samochodem o nadwoziu typu mini MPV produkowanym przez Nissan Motor Company w latach 1998-2019. Auto było popularne w Japonii, a także było dostępne na rynkach azjatyckich, europejskich i amerykańskich. Nissan Cube charakteryzował się niecodziennym, oryginalnym designem z prostymi, płaskimi ścianami bocznymi i dużymi, charakterystycznymi reflektorami przednimi. Wewnątrz samochodu znajdowało się przestronne, komfortowe wnętrze z dużą ilością miejsca dla pasażerów i bagażu. Nissan Cube był dostępny zarówno z napędem na przednie koła, jak i na wszystkie koła. W ofercie były również różne silniki benzynowe, w tym jednostki 1.3 i 1.5 litra.

W ofercie Nissana Cube były dostępne różne silniki benzynowe o pojemnościach 1.3 i 1.5 litra. Najmniejszy silnik 1.3 litra miał moc 70 KM i był dostępny zarówno z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów. Silnik 1.5 litra osiągał moc do 107 KM i był dostępny tylko z manualną skrzynią biegów. Warto pamiętać, że parametry silników mogły się różnić w zależności od rynku i wersji wyposażenia.

Nissan Cube został po raz pierwszy zaprezentowany w 1998 roku w Japonii jako model na rok modelowy 1999. Samochód był dostępny na rynku japońskim od końca 1998 roku. W późniejszych latach auto było stopniowo wprowadzane na inne rynki, w tym rynek azjatycki, europejski i amerykański.

Nissan Cube został zaprojektowany przez grupę projektantów z przedsiębiorstwa Nissan Motor Company. Projektanci ci pracowali pod kierownictwem Shiro Nakamura, ówczesnego szefa działu designu w Nissanie. Nakamura był odpowiedzialny za wiele znanych modeli samochodów produkowanych przez Nissan, w tym m.in. 350Z i Murano.

Ceny samochodów używanych na rynku wtórnym są uzależnione od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, wiek, przebieg, wersja wyposażenia i wiele innych. Aby uzyskać dokładne informacje o cenach samochodów używanych Nissan Cube, najlepiej skontaktować się z profesjonalnym dealerem samochodów używanych lub sprawdzić ogłoszenia dostępne w Internecie.


Zobacz także

Citroen 2CV – „Żandarm na emeryturze”
Rolls Royce Silver Cloud I
Mercedes-Benz 170 V Cabriolet – „Wakacje z duchami”
Ford Capri – „Hydrozagadka”
Armatohaubica „Krab”


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Nissan Cube”

Pozostaw komentarz