Mercedes-Benz 170 V Cabriolet – „Wakacje z duchami”

Rating: 6 out of 10.

Mercedes-Benz to marka, która stała się synonimem luksusu i klasy w świecie motoryzacji. Firma ta ma długą i bogatą historię, a wiele ikonicznych modeli stało się prawdziwymi klasykami. Jednym z takich modeli jest Mercedes-Benz 170 V Cabriolet, piękny i elegancki samochód, który łączy w sobie wysokie osiągi, styl i komfort.

Mercedes-Benz 170 V Cabriolet (W136) został po raz pierwszy w 1936 roku na Berlin Motor Show jako następca modelu Mercedes-Benz 170 (W15) i szybko stał się ulubieńcem współczesnych entuzjastów motoryzacji. Samochód ten był dostępny jako czterodrzwiowy sedan, czterodrzwiowe Cabrio-Limousine, dwudrzwiowy dwu i czteroosobowy kabriolet, dwudrzwiowy roadster, pickup i van. Wersja Cabriolet wyróżniała się stylowym nadwoziem, a także bogatym wnętrzem wykończonym skórą i drewnem.

Kadr z serialu telewizyjnego z 1971 r. w reż. Stanisława Jędryki „Wakacje z duchami”

Jednym z najważniejszych elementów Mercedes-Benz 170 V Cabriolet był jego silnik. Samochód ten był napędzany przez czterocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 1,7 litra, który rozwijał moc 38 KM. Samochód posiadał manualną czterobiegową skrzynię biegów i napęd na tylne koła. To wystarczało, aby osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 107 km/h. Zestaw zawieszenia składał się z niezależnych amortyzatorów, co zapewniało doskonałe prowadzenie i komfort jazdy.

Mercedes-Benz 170 V Cabriolet to samochód, który wyróżniał się nie tylko swoimi osiągami, ale również stylem i luksusem. Jego nadwozie było eleganckie i dopracowane, a wnętrze oferowało wysoki poziom wykończenia i komfortu. To sprawia, że jest to samochód, który do dziś cieszy się uznaniem wśród kolekcjonerów i entuzjastów motoryzacji.

Fragment serialu telewizyjnego z 1971 r. w reż. Stanisława Jędryki „Wakacje z duchami”

Dzisiaj, po blisko dziewięćdziesięciu latach od pierwszej premiery, samochód ten nadal jest jednym z najbardziej pożądanych klasycznych modeli Mercedesa. To piękny i elegancki samochód, który przyciąga uwagę swoim stylem i niezawodnością, a także niesie ze sobą bogatą historię i dziedzictwo marki Mercedes-Benz.

Samochód pojawił się w wielu filmach zwłaszcza o tematyce wojennej, lecz również został zaprezentowany w niezmiernie popularnym serialu z 1971 roku w reżyserii Stanisława Jędryki „Wakacje z duchami” na motywach powieści Adama Bahdaja o tym samym tytule.

Fabuła serialu opowiada o trzech chłopcach, którzy spędzają wakacje w leśniczówce znajdującej się w pobliżu starego zamku. Ponieważ wszystko wskazuje na to, że zamek jest nawiedzony przez duchy, postanawiają zbadać sprawę, zwłaszcza, że w okolicy kręci się wielu podejrzanych osobników. Bohaterowie szybko odkrywają spiski i zmowy, o których natychmiast powiadomiają komendanta MO. Jednakże, na drodze do rozwiązania zagadek napotykają wiele kłopotów i przeżywają mnóstwo przygód. Warto zaznaczyć, że serial był kręcony na zamku w Niedzicy.

W rolach chłopców wystąpili:

 • Henryk Gołębiewski − Maniuś „Pikador”
 • Roman Mosior − „Perełka”
 • Edward Dymek − „Mandaryn”
Podstawowe dane techniczne

Wymiary

 • Długość (mm) – 4270
 • Szerokość (mm) – 1570
 • Wysokość (mm) – 1560
 • Rozstaw osi (mm) – 2845

Masa

 • Masa własna (kg) – 1200

Silnik

 • Pojemność silnika (ccm) – 1697
 • Moc maksymalna (KM) – 38
 • Maksymalny moment obrotowy (Nm) – 100

Osiągi

 • Prędkość maksymalna (km/h) – 107
 • Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h (s) – 53Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

2 odpowiedzi na „Mercedes-Benz 170 V Cabriolet – „Wakacje z duchami””

 1. […] Mercedes-Benz 170 V Cabriolet – „Wakacje z duchami” […]

 2. […] Mercedes-Benz 170 V Cabriolet – „Wakacje z duchami” […]

Pozostaw komentarz