Porsche Diesel Junior

Rating: 6 out of 10.

Porsche to niemiecka marka samochodów, która jest znana na całym świecie z produkcji luksusowych samochodów sportowych. Firma została założona w 1931 roku i od tego czasu stała się jednym z najbardziej prestiżowych producentów samochodów na świecie. Modele Porsche, takie jak 911 i Boxster, słyną z doskonałych osiągów i precyzji konstrukcji. Producent skupia się na innowacjach i zastosowaniu najnowszych technologii, co pozwala mu utrzymać swoją pozycję jednego z czołowych producentów samochodów sportowych na świecie.

Ale nie wszyscy jednak wiedzą, że firma Porsche produkowała także traktory, znane jako Porsche Junior. Produkcja tych traktorów trwała od 1952 do 1963 roku i były one napędzane jednocylindrowym silnikiem diesla chłodzonym powietrzem o pojemności 822 ccm i mocy 14 KM. Pomimo że traktory Porsche nie są tak znane jak samochody sportowe tej marki, stanowią one ciekawą część jej historii. Obecnie traktory Porsche Junior są cenione przez kolekcjonerów i miłośników marki na całym świecie.


Zobacz także

Porsche 911 GT3 R Hybrid
Mazda MX-5
Toyota Celica
Chevrolet Camaro – „Nie lubię poniedziałku”
Triumph Spitfire – „Nie lubię poniedziałku”

Ciągnik Porsche Junior można było zobaczyć na wystawie odbywającej się po raz drugi w Warszawie „Ikony Motoryzacji”, na PGE Stadionie Narodowym. Od 6 stycznia do 19 marca 2023 można podziwiać perełki motoryzacji, które są ważne w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywane i trudno dostępne. Kolekcja ta jest warta przeszło 70 milionów złotych i zawiera takie modele jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentley, jak również Aston Martin. Największymi gwiazdami wystawy są między innymi McLaren P1, Ferrari SF90, Ford GT. W sumie wystawa liczy 70 samochodów i 15 motocykli. To wydarzenie jest nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale dla każdego, kto ceni sobie piękno i technologię.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

3 odpowiedzi na „Porsche Diesel Junior”

  1. […] Porsche Diesel Junior […]

  2. […] Porsche Diesel Junior […]

  3. […] Porsche Diesel Junior […]

Pozostaw komentarz