Skoda Vision iV Concept Car

Rating: 8 out of 10.

Firma Skoda jest własnością koncernu Volkswagen AG. Volkswagen jest niemieckim producentem samochodów, który jest właścicielem wielu innych marek, w tym Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche i Seat. Skoda jest własnością koncernu Volkswagen od 1991 roku. W tym roku Volkswagen AG dokonał przejęcia większościowego udziałów w czeskiej firmie Skoda. W 2000 roku Volkswagen AG przejął pozostałe udziały w firmie Skoda i stała się ona w 100% własnością niemieckiego koncernu.

Skoda Vision iV to koncepcyjny samochód zaprezentowany przez czeską markę Skoda, który został po raz pierwszy przedstawiony na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie w 2019 roku. Samochód został zaprojektowany przez czeski zespół stylistów marki Skoda. Jest to samochód elektryczny z napędem na cztery koła zbudowany na modułowej płycie Volkswagena MEB, który miał być przykładem przyszłych rozwiązań stylistycznych i technologicznych firmy. Vision iV to 4-drzwiowe auto z nadwoziem typu liftback określanym jako Crossover Coupe (w stylu BMW X6). W przyszłości ma być produkowany w różnych wersjach m.in. jako samochód elektryczny, hybryda czy samochód autonomiczny.

O silniku wiadomo jedynie, że jest to samochód elektryczny z napędem na dwie osie. Skoda podczas premiery zapowiedziała, że Vision iV posiada baterie o pojemności 55 kWh, które pozwalają na przejechanie do 400 km na jednym ładowaniu. Samochód może przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy.

Wymiary konceptu są następujące:

  • Długość – 4645 mm
  • Szerokość – 1917 mm
  • Wysokość – 1550 mm
  • Rozstaw osi – 2850 mm

Skoda Vision iV Concept Car jest przykładem przyszłych rozwiązań stylistycznych i technologicznych firmy, dlatego też możliwe jest, że pojazdy produkowane przez Skodę w przyszłości będą miały pewne podobieństwa do tego konceptu.

Prototypy był zapowiedzią seryjnego modelu z napędem elektrycznym pod nazwą Skoda Enyaq iV produkowanego przez Skodę od roku 2020.


Zobacz także

Mikrus MR-300 – „Nie lubię poniedziałku”
Toyota Celica – „Chłopaki nie płaczą”
Mazda MX-5
Porsche 911 GT3 R Hybrid
Fiat Multipla

Samochód koncepcyjny Skoda Vision iV można było zobaczyć w „DRIVE – Volkswagen Group Forum” – to centrum konferencyjne i wystawiennicze zlokalizowane w Berlinie, Niemcy, które zostało zaprojektowane z myślą o prezentowaniu produktów i technologii grupy Volkswagen. DRIVE – Volkswagen Group Forum zostało otwarte w 2016 roku i od tego czasu stało się miejscem wielu ważnych wydarzeń, takich jak prezentacje nowych modeli samochodów, konferencje prasowe i wystawy. DRIVE – Volkswagen Group Forum znajduje się w dzielnicy Mitte w północnej części Berlina, niedaleko Alexanderplatz i Unter den Linden. Można tam dotrzeć komunikacją miejską, taką jak metro, tramwaj lub autobus.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Skoda Vision iV Concept Car”

  1. […] Skoda Vision iV Concept Car […]

Pozostaw komentarz