Armatohaubica „Krab”

Rating: 7 out of 10.

Armatohaubica „Krab” jest polską mobilną platformą artyleryjską, która została opracowana w celu zastąpienia starszych systemów artyleryjskich w polskiej armii. Pierwszy prototyp został opracowany w 1996 roku, a produkcja seryjna rozpoczęła się w 2001 roku.

„Krab” jest wyposażony w działo kalibru 155 mm i jest zdolny do prowadzenia ognia na odległość do 50 km. Ma on także zdolność do prowadzenia ognia precyzyjnego dzięki systemowi nawigacji satelitarnej GPS i inercyjnemu systemowi nawigacji. Platforma „Krab” ma również zdolność do szybkiego przemieszczania się na polu walki dzięki silnikowi o mocy 1000 KM, który umożliwia mu osiągnięcie prędkości do 60 km/h.

Ważną cechą „Kraba” jest także jego system samoobrony, który umożliwia wykrycie i zniszczenie zagrożeń pochodzących z powietrza oraz z ziemi. Jest to uzyskiwane poprzez wykorzystanie radaru przeciwlotniczego, systemu ostrzegania przed zagrożeniami, systemu działań maskujących i przeciwdziałania środkom rozpoznania.

Armatohaubica „Krab” jest również zdolna do integracji z systemami kierowania ogniem, co umożliwia szybkie przetwarzanie danych z wielu źródeł i precyzyjne kierowanie ogniem.

„Krab” to nowoczesny system artyleryjski, który spełnia wymagania armii nowoczesnego pola walki. Jego zaawansowane systemy samoobrony, nawigacji i integracji pozwalają na prowadzenie precyzyjnego ognia na dużych odległościach, a jednocześnie zapewniają wysoką mobilność na polu walki.
Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

7 odpowiedzi na „Armatohaubica „Krab””

  1. […] Armatohaubica „Krab” […]

  2. […] Armatohaubica „Krab” […]

  3. […] Armatohaubica „Krab” […]

  4. […] Armatohaubica „Krab” […]

  5. […] Armatohaubica „Krab” […]

  6. […] Armatohaubica „Krab” […]

  7. […] Armatohaubica „Krab” […]

Pozostaw komentarz