BWP Rosomak

Rating: 5 out of 10.

BWP Rosomak to polski pojazd bojowy wsparcia piechoty. Jest to wersja rozwojowa pojazdu BMP-1, który został opracowany przez Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy w Gliwicach. Rosomak jest produkowany od 2002 roku i jest głównie używany przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on wiele różnych wersji, w tym wersję opancerzoną transportową, wersję szturmową i wersję z działkiem automatycznym. Ma on również opcjonalne wyposażenie, takie jak systemy noktowizyjne i urządzenia do wykrywania min.

BWP Rosomak jest produkowany przez Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy w Gliwicach, Polska. Są to zakłady produkcyjne należące do Grupy Bumar, która jest jednym z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych w Polsce. Zakłady te specjalizują się w produkcji sprzętu wojskowego, takiego jak pojazdy bojowe, czołgi i samoloty wojskowe. Są one również odpowiedzialne za modernizację istniejących sprzętów wojskowych i opracowywanie nowych rozwiązań technologicznych dla potrzeb Sił Zbrojnych.

BWP Rosomak ma długość 7,4 metra, szerokość 3,2 metra i wysokość 2,8 metra. Jego masa wynosi około 15 ton. Pojazd jest wyposażony w silnik spalinowy o mocy 300 KM. Silnik ten pozwala mu na osiągnięcie maksymalnej prędkości około 65 km/h i zasięgu około 500 km. Silnik ten jest zasilany paliwem i jest umieszczony z tyłu pojazdu, co pozwala na zmniejszenie jego wymiarów i umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni wewnątrz pojazdu.

BWP Rosomak jest głównym pojazdem bojowym wsparcia piechoty używanym przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym można go spotkać w różnych jednostkach wojskowych, takich jak dywizje zmechanizowane, brygady zmechanizowane i pułki zmechanizowane. Może on być również używany przez specjalne jednostki wojskowe, takie jak jednostki szturmowe i jednostki do zadań specjalnych. Warto pamiętać, że BWP Rosomak jest przeznaczony głównie do wsparcia piechoty, a więc może być również używany przez jednostki piechoty zmechanizowanej i piechoty rakietowej. W zależności od potrzeb i sytuacji, BWP Rosomak może być również używany przez inne rodzaje jednostek wojskowych.


Zobacz także

Mercedes AMG GT-R Black Series
Volvo P1800 – „Święty”
Volkswagen ID.3 Pro S
Chevrolet Bel Air
Porsche 911 S Targa – „Motylem jestem, czyli romans 40-latka”


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

3 odpowiedzi na „BWP Rosomak”

  1. […] BWP Rosomak […]

Pozostaw komentarz