Hennessey Venom F5

Rating: 9 out of 10.

Hennessey Venom F5 to prawdziwa bestia na czterech kołach, która swoimi osiągami przyprawia o zawrót głowy. Jest to dzieło amerykańskiego producenta Hennessey Performance Engineering, znanej z modyfikacji i tuningowania samochodów do granic ich możliwości. Venom F5 wyróżnia się nie tylko niesamowitym wyglądem, ale przede wszystkim osiągami, które pozwalają mu konkurować z najpotężniejszymi supersamochodami na świecie walcząc o palmę pierwszeństwa w kategorii najwyższej prędkości.

Hennessey Perfomance Engineering postawiło sobie za cel stworzenie auta, które przekroczy wszelkie ustanowione do tej pory granice. Efektem ich pracy jest właśnie Venom F5, który nie tylko nadąża za konkurencją, ale ją wręcz przewyższa. Nie bez powodu nazwano go od najpotężniejszego tornada, bo tak jak tornado niszczy wszystko na swojej drodze, tak i ten samochód gromadzi w sobie siłę, by poruszać się z niebywałą prędkością.

Pod maską tego potwora znajduje się silnik V8 o pojemności 6.6 litra, który generuje aż 1817 koni mechanicznych. To wystarcza, by rozpędzić Venom F5 do prędkości maksymalnej przekraczającej 500 km/h, co czyni go jednym z najszybszych samochodów produkcyjnych na świecie. W połączeniu z aerodynamicznym designem i lekką konstrukcją, ten potężny silnik daje kierowcy wrażenia, których nie zapomni nigdy.

Jednakże nie tylko prędkość imponuje w przypadku Venom F5. Samochód ten został zaprojektowany z myślą o maksymalnej stabilności i precyzji prowadzenia. Dzięki zaawansowanym systemom kontroli trakcji i stabilizacji, kierowca może czerpać pełnię przyjemności z jazdy nawet przy ekstremalnie wysokich prędkościach. To pozwala na bezpieczne wykorzystanie potencjału tego auta na torze wyścigowym czy nawet na drodze publicznej.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Hennessey Venom F5 to pojazd wyjątkowo rzadki i ekskluzywny. Produkcja tego supersamochodu jest limitowana do zaledwie 24 egzemplarzy, co czyni go prawdziwą perełką dla kolekcjonerów i miłośników szybkich aut. Posiadanie Venom F5 to nie tylko prestiż, ale także możliwość doświadczenia ekstremalnych emocji za kierownicą jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów na świecie. Oczywiście, wszystkie te samochody zostały już sprzedane, a jakżeby inaczej.

Źródło: Youtube

Jak każdy ekskluzywny produkt, Venom F5 nie jest tanim nabytkiem. Cena jednego egzemplarza tego supersamochodu przekracza nawet 3 miliony dolarów (ok. 12 mln zł), co sprawia, że jest on dostępny tylko dla niewielkiego grona najbogatszych entuzjastów motoryzacji. Jednak dla tych, którzy stać na taki wydatek, Venom F5 stanowi spełnienie marzeń o posiadaniu prawdziwie wyjątkowego pojazdu.

Podstawowe dane techniczne

Wymiary

 • Długość (mm) – 4666
 • Szerokość (mm) – 1971
 • Wysokość (mm) – 1131
 • Rozstaw osi (mm) – 2800

Masa

 • Masa własna (kg) – 1385

Silnik spalinowy

 • Pojemność silnika (ccm) – 6555
 • Moc maksymalna silnika spalinowego (KM) – 1817
 • Moment obrotowy (Nm) – 1617

Osiągi

 • Prędkość maksymalna (km/h) – 500
 • Przyśpieszenie 0-100 km/h (s) – 2.6
 • Przyśpieszenie 0-200 km/h (s) – 4.7
 • Przyśpieszenie 0-300 km/h (s) – 8.4
 • Przyśpieszenie 0-400 km/h (s) – 15.5

Zobacz także

Morgan 3 Wheeler
Mercedes AMG GT-R Black Series
Volkswagen Kafer 1200 „Ovali”
Cadillac One „The Beast”
Ford Mustang i Dodge Charger – „Bullitt”

Samochód można było zobaczyć na trzeciej edycji wystawy „Ikony Motoryzacji 2024” w Warszawie, która odbyła się na PGE Stadionie Narodowym pod hasłem „100 POJAZDÓW ZA 100 MILIONÓW”. Były tam prezentowane unikalne, trudno dostępne i bardzo drogie perełki motoryzacji. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko pasjonatów samochodów, ale każdego, kto ceni sobie ich piękno i innowacyjność.


przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Hennessey Venom F5”

Pozostaw komentarz