Morgan 3 Wheeler

Rating: 6 out of 10.

Morgan 3 Wheeler to nietypowy pojazd trójkołowy, produkowany przez brytyjską firmę Morgan Motor Company. Charakteryzuje się wyjątkowym designem, inspirowanym wcześniejszymi trójkołowcami marki z okresu międzywojennego. Jego wygląd opiera się na otwartym kokpicie, z widocznym silnikiem typu V-twin umieszczonym z przodu oraz pojedynczym tylnym kołem. Zazwyczaj napędzany przez silniki motocyklowe dostarczane przez firmy takie jak Harley-Davidson czy S&S Cycle, Morgan 3 Wheeler oferuje nie tylko nostalgiczne doznania wizualne, ale również emocjonujące wrażenia z jazdy. To auto zyskało popularność wśród entuzjastów motoryzacji, którzy cenią sobie unikalność i charakter tego nietypowego trójkołowca.

Firma Morgan Motor Company, odpowiedzialna za produkcję Morgan 3 Wheeler, to brytyjski producent samochodów z długą historią sięgającą 1909 roku. Znana jest ze swojego podejścia do produkcji, łączącego tradycję rzemieślniczą z innowacyjnym podejściem do designu i technologii. Morgan specjalizuje się w ręcznej produkcji samochodów, a ich pojazdy często wyróżniają się charakterystycznym stylem retro, który odwołuje się do przeszłości marki. Morgan 3 Wheeler to jedno z unikalnych dzieł tej firmy, które wpisuje się w ducha klasycznych trójkołowców z poprzednich dekad, jednocześnie korzystając z nowoczesnych rozwiązań inżynieryjnych.

Morgan Motor Company produkowała i nadal produkuje inne znane samochody obok modelu Morgan 3 Wheeler. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Morgan Plus Four, który został wprowadzony na rynek w 1950 roku. To auto zyskało popularność dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi retro i wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Inne modele, takie jak Morgan Aero 8 i Morgan Plus 8, również zdobyły uznanie w branży motoryzacyjnej.

Źródło: Youtube
Podstawowe dane techniczne

Wymiary

  • Długość (mm) – 3225
  • Szerokość (mm) – 1720
  • Wysokość siedziska (mm) – 1000

Masa

  • Masa własna (kg) – 525

Silnik spalinowy

  • Pojemność silnika (ccm) – 1983
  • Moc maksymalna (KM) – 82
  • Moment obrotowy (Nm) – 140

Osiągi

  • Prędkość maksymalna (km/h) – 185
  • Przyśpieszenie (s) – 6.0

Zobacz także

Szwedzka legenda motoryzacji z duszą
Śmigłowiec Mi-2
Ferrari SF90 Spider
Citroen 2CV – „Żandarm na emeryturze”
Chrysler Crossfire

Motocykl można było zobaczyć na wystawie odbywającej się po raz drugi w Warszawie „Ikony Motoryzacji”, na PGE Stadionie Narodowym. Od 6 stycznia do 19 marca 2023 można było podziwiać perełki motoryzacji, które są ważne w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywane i trudno dostępne. Kolekcja ta jest warta przeszło 70 milionów złotych i zawiera takie modele jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentley, jak również Aston Martin. Największymi gwiazdami wystawy są między innymi McLaren P1, Ferrari SF90, Ford GT. W sumie wystawa liczy 70 samochodów i 15 motocykli. To wydarzenie jest nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale dla każdego, kto ceni sobie piękno i technologię.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Morgan 3 Wheeler”

  1. […] Morgan 3 Wheeler […]

Pozostaw komentarz