UTV Polaris XP4 RZR 1000

Rating: 7 out of 10.

Polaris Inc. to amerykańska firma z siedzibą w Medinie, Minnesota, w Stanach Zjednoczonych, która jest jednym z wiodących producentów sprzętu rekreacyjnego, pojazdów terenowych i morskich oraz innych produktów związanych z rekreacją na świecie. Firma została założona w 1954 roku przez Edgara i Allana Hetteena oraz Davida Johnsona. Firma początkowo specjalizowała się w produkcji skuterów śnieżnych.

Obecnie Polaris jest jednym z najważniejszych graczy w branży rekreacyjnej i oferuje szeroką gamę produktów, w tym: skutery śnieżne, pojazdy terenowe, takie jak quady, ATV (All-Terrain Vehicles), pojazdy typu side-by-side (RZR), a także pojazdy użytkowe (UTV), które znajdują zastosowanie zarówno w rekreacji, w rolnictwie, jak i w wojsku.

Polaris Inc. posiada również markę Indian Motorcycle, która produkuje klasyczne motocykle cruiser oraz markę Victory Motorcycles, która niestety została zamknięta w 2017 roku.

W 2014 roku firma Polaris otworzyła swoją pierwszą fabrykę poza Ameryką Północną w Opolu, w Polsce. Firma Polaris Polska zajmuje się produkcją pojazdów terenowych, takich jak quady, pojazdy Polaris RANGER i RZR, skutery śnieżne oraz pojazdy elektryczne.

Pojazdy typu Polaris XP4 RZR 1000 zostały zakupione w ramach przetargu ogłoszonego przez Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej w Warszawie na dostawę pojazdów czterokołowych, nieoznakowanych, typu quad. Jedyną ofertę przedstawiła spółka Concept z Bielska Białej. Pierwsze czteroosobowe quady Polaris XP4 RZR 1000 zostały dostarczone przez bielską spółkę trafiły w 2017 do ŻW. Otrzymał je Wydział Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Model XP4 RZR 1000 jest specjalnie zmodyfikowaną wersją cywilnego quada produkowanego przez amerykańską spółkę Polaris w Opolu.

Polaris XP4 RZR 1000 to popularny pojazd typu UTV – Utility Task Vehicle. Pojazd został zaprojektowany z myślą o uużtkowaniu poza utwardzonymi drogami. Jest wyposażony w silnik o pojemności 999 ccm o mocy 110 KM, co daje mu znaczną moc przy masie 1184 kg, pozwalając na pokonywanie różnorodnych wyzwań terenowych. Jego zaawansowany system zawieszenia zapewnia płynną i komfortową jazdę nawet w najtrudnniejszym terenie. Pojazd posiada napęd 4×2 lub 4×4, automatyczną skrzynię biegów CVT i reduktor.

Żródło: Youtube

RZR 1000 charakteryzuje się także solidną konstrukcją, wzmocnioną ramą i elementami ochronnymi, co zwiększa jego trwałość i wytrzymałość. Kabina pojazdu jest przestronna i może pomieścić czterech pasażerów, a ergonomiczne siedzenia oraz elementy bezpieczeństwa, takie jak czteropunktowe pasy bezpieczeństwa i orurowane nadwozie, zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Poza tym Polaris wyposażył ten model w różne elementy dodatkowe, takie jak nawigacja GPS, system audio, oświetlenie LED i wiele innych. Dostępna jest również przestrzeń na ładunek z tyłu oraz mocowanie na broń dodatkowo instalowane w wersjach dostarczanych dla ŻW.


Zobacz także

Daihatsu Sirion
Chevrolet Camaro – „Nie lubię poniedziałku”
Porsche 911 GT3 R Hybrid
Ford Mustang Mach 1
Volkswagen typ 82 Kübelwagen – „Stawka większa niż życie”


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

2 odpowiedzi na „UTV Polaris XP4 RZR 1000”

  1. […] UTV Polaris XP4 RZR 1000 […]

  2. […] UTV Polaris XP4 RZR 1000 […]

Pozostaw komentarz